off

Convorbiri duhovnicești cu tinerii despre Postul Mare, 24 februarie 2017

Episcopul Macarie alături de preoți și de tinerii din Oslo, 24 februarie 2017

Preasfințitul Părinte Episcop Macarie al Episcopiei Ortodoxe Române a Europei de Nord s-a întâlnit vineri, 24 februarie 2017 în biserica parohiei românești Sfântul Gheorghe din Stockholm cu tinerii Centrului pentru tineret „Sfântul Voievod Ștefan cel Mare”. Părintele Episcop Macarie a citit Acatistul Mântuitorului apoi a susținut cateheză dedicată Postului Mare. Preasfințitul Macarie a vorbit despre sensul nevoințelor din Postul Păresimilor, arătând că acestea nu sunt un scop în sine, ci o pregătire pentru Înviere. Convorbirile au decurs într-o atmosferă de deschidere și sinceritate, ierarhul răspunzând întrebărilor tinerilor și problemelor puse de aceștia. La finalul întâlnirii, participanții au degustat bucate tradiționale de lăsatul secului.
Schlagworte hausarbeit schreiben lassen within hausarbeit-agentur.com wie zeit und ressourcenplanung bekommen konkreten inhalt.

About the Author